Aralık Ayında Çıkmış Bomba Oyunlar!

Bir ay ile birlikte bir yıl daha geride kalacak, geriye dönüp Aralık ayında çıkan oyunları TeknoArea ekibi olarak sizler için derledik:

Just Cause 4 – (PS4, Xbox One, PC) – 4 Aralık

Aralık ayının en çok beklenen yapımlarından birisi olan Just Cause 4 aldığı puanlar ile ortalama bir başarı yakaladı. “Zalim diktatör halkına kan ağlatıyor” ve “Patlatmak bizim işimiz” sloganları ile yola çıkan Just Cause 4’te, efsanevi kahramanımız Rico Rodriguez’i yönetmeye devam ediyoruz.

Rico bu sefer Güney Amerika’nın 4 mevsimi bir arada yaşayan Solis isimli ülkesine adalet dağıtmaya çalışıyor.

Yapılan incelemeler doğrultusunda oyunun zaman zaman kendini tekrarlaması, bazı anlarda ise aksiyonun doruklara çıktığı genel kanı.

Oyunun en beğenilen yanıysa bazen takip etmekte zorlanacağınız derecede hız kazanabilen, delicesine sağa sola ateş ettiğiniz, bir şeyleri patlatıp bir yerleri havaya uçurduğunuz, sizin de bol bol uçup kaçtığınız aksiyon sahneleri.

Kısaca hikayeyi çok kafaya takmam, tekrardan da sıkılmam diyenlerdenseniz, bu oyunla çılgınca bir aksiyona dalabilir, “wingsuit, paraşüt, kanca” üçlüsüyle keyifli anlar yaşayabilirsiniz.

Mutant Year Zero: Road to Eden – (PC, PS4, Xbox One) – 4 Aralık

Mutant hayvanların ele geçirdiği bu dünyada bozuk bir ördek, derisini taşa dönüştürebilen Selma isimli bir insan ve çılgın bir domuzdan oluşan ekibimizi hayatta tutmaya çalışıyoruz. Sıra tabanlı strateji oyunu XCOM’un savaş sistemi ile gizlilik elementlerini birleştirerek “mutant” isminin de hakkını veriyor. Oldukça ilgi çekici karakterlere sahip olan oyunda tüm bu karakterler kendilerine has saldırı biçimlerine de sahip.


Super Smash Bros. Ultimate – (Switch) – 7 Aralık

Aralık ayını en çok beğenilen ve aldığı puanlarla listenin bir numarası Super Smash Bros.Ultimate. Yaklaşık olarak 40 incelemeden aldığı puan ortalaması 93/100.

Oyunun en sevilen yanlarından birisi oynanış dinamikleri haricinde, serinin herhangi bir oyununda kendisine yer bulmuş tüm isimlerin Super Smash Bros. Ultimate’te de yer alması. Donkey Kong, Castlevania, Pokemon ve Splatoon gibi oyunlardan da sevdiğimiz karakterlerler burada bizleri karşılıyor.

Eğer Nintendo sahibiyseniz mutlaka ama mutlaka denemeniz gereken bir oyun bu ay bizlerle birlikte oldu.

Insurgency: Sandstorm – (PC) – 12 Aralık

Oldukça uzun ve sancılı bir geliştirme süreci atlatan Sandstorm, yeni yapısı ile bu bekleyişin karşılığını verdi diyebiliriz. Genel olarak puan ortalaması 73 olan oyunda alışık olmadığımız bazı olaylar var. Örneğin oyunda kaç merminiz kaldığını göremiyorsunuz. Silahınızın boşaldığını ancak mermi bittiğinde veya kaç mermi attığınızı aklınızda tutarak kestiriyorsunuz.

Oyunun en beğenilen yanlarından birisi ise silah konusunda gerçekten derslerine iyi çalışmaları. Alışık olmadığımız silah yönlendirmesi, dürbün dinamikleri derken gerçekten kendinizi bir çatışmanın ortasında gibi hissediyorsunuz.

Harita sayısının az olması, haritaların her ekibe ayrı avantajlar sağlaması, yeteri kadar sınıfın olmaması gibi nedenlerden dolayı biraz notlarında kırılma olmuş. Ancak, gözümüz kapalı bir şekilde fiyat/eğlence ürünü diyebiliriz. Hele ki bağımsız bir firmanın bu kalitede bir oyun yapması alkışı hak ediyor.

GRIS – (PC, Switch) – 13 Aralık

Yolculuğunuz sizi bir mekandan bir başka mekana taşırken, tablolara renklerin önce biri sonra bir diğeri ağırlığını koymaya başlıyor. Adeta bir sergi gezisinde gibi oyunu oynuyorsunuz.

Oyun için bulmacaları kolay, kısa sürüyor, türü bir garip denebilir ama o kadar iyi çizilmiş bir tasarıma sahip ki, oynarken sizi büyülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir