Dünyanın en zengin insanı belli oldu!

Dünyanın en zengin ismi 2019’da da değişmedi. Amazon’un sahibi Jeff Bezos hala birincilik koltuğunda oturuyor.

Dünya üzerindeki gelir dağılımını ve bununla birlikte servet sahibi insanları konu alan bir araştırmaya göre, dünyanın en zengin ismi Amazon’un sahibi Jeff Bezos oldu. Araştırma şirketi Oxfam’ın verilerinden ve medya yansımalarından derlenen bilgilere göre, dünyanın en zengin ismi Amazon’un sahibi Jeff Bezos olarak belirlendi. Yapılan araştırmaya göere Bezos’un serveti ise 112 milyar dolar.

Dünyanın en zengin insanı belli oldu!

Bezos’tan sonra listenin ikinci sırasına yerleşerek dünyanın en zengin insanları arasında yer alan bir diğer isim ise Microsoft’un kurucusu Bill Gates olurken, listede üçüncü sırada Warren Buffet (Berkshire Hathaway) oldu. 2018 yılı ile birlikte toplamda var olan 2 bin 200 milyarderin servetinin 900 milyar dolar artış gösterdiği belirlendi.

Dünyanın en zenginleri listesinde yer alan diğer isimler ise sırasıyla, Bernard Arnault, Amoncia Ortega, Carlos Slim, Mark Zuckerberg, Larry Page, Larry Ellison ve Sergey Brin. Peki Jeff Bezos’un saatte ne kadar kazandığını biliyor musunuz? Alışveriş devi Amazon’un kurucusu Jeff Bezos saate tam tamına 4.4 milyon dolar kazanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir