Google Chrome’nin “Canvas” eklentisiyle hızlıca çizminizi yapın

Google Chrome Canvas adı verilen yeni bir web eklentisi çıkardı. Chrome Unboxed‘a göre, bu uygulama Google hesabınıza otomatik olarak kaydedilden hızlı çizimler oluşturmanıza olanak sağlıyor.

Bilgisayar’da Chrome internet tarayıcısını açıp canvas.apps.chrome yazdığınızda, herhangi bir uygulama veya program indirmeye gerek duymadan web tabanlı basit bir çizim uygulamasına erişeceksiniz. Chrome Canvas ilk olarak son çıkan Chrome OS Geliştirici derlemelerinden bir tanesinde bir uygulama olarak görülmüştü. Şimdiyse, Firefox gibi WebAssembly desteğine sahip herhangi bir internet tarayıcısında kullanılabiliyor.

Uygulamanın özellikleri şu an için çok basit görünüyor. Kurşun kalem, tükenmez kalem, beyaz tahta kalemi, tebeşir ve silgi gibi araçların yer aldığı basit bir çubuk var. Aynı zamanda renk paketi’de mevcut. Çizimleriniz bittiğinde bunları PNG formatında dışa aktarabilir veya aynı çizimi telefona gönderebilirsiniz. JPG formatında yapmak da mümkün.

Uygulamayı Chrome’a yüklemek isteyenlerin üç nokta düğmesine tıklamaları ve daha sonra “Canvas’ı yükle” seçeneğini tercih etmeleri yeterli oluyor. Chrome OS girişiminizde paket ikonuyla görüntüleniyor. Aynı zamanda siteye Android telefonundan giriyorsanız, Chrome Canvas’ı ana ekrana ekleyebileceğine dair bir mesaj da görüntüleyebiliyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir