Half-Life 3 Nihayet geliyor mu?

Half-Life 2’nin Senaristlerinden Erik Wolpaw, Valve’a Geri Döndü

Çok değil, daha geçen sene Valve’da doğru dürüst oyun senaristi kalmadı diye hem hayıflanıyor hem de küfür repertuarımızın hatırı sayılır bir kısmını Gabe Newell ve (geriye kalan) saz arkadaşları için sarf ediyorduk. Şirketin bütün ağırlığını Steam’e kaydırması ve çok uzun bir süredir oyun çıkarmaması gibi sebeplerden ötürü önce Half Life 1 ve 2’nin yazarı Marc Laidlaw emekliliğe ayrılıp bizleri hiçbir zaman gerçekleştiremediği Episode 3’ün hikâyesiyle buluşturmuştu hatırlarsanız. Bunu Erik Wolpaw, Chet Faliszek ve Jay Pinkerton’ın istifaları takip etmişti. Ama görünen o ki rüzgâr tersine dönmüş durumda…

Önce geçen temmuzda Pinkerton geri döndü ve kendisi Artifact üstünde çalışan ekipte yer aldı. Ama bilmediğimiz şey Erik Wolpaw’ında geri döndüğü ve onun da Artifact’ı yapan ekipte yer aldığı…

Shacknews’ta yer alan habere göre Trenchman adlı bir Reddit kullanıcısı Artifact’ın jenerik ekranında Erik Wolpaw’ın adına rastlamış. Sonrasında durumu teyit etmek için Gabe Newell’a e-posta atmaya karar vermiş. Ne ilginçtir ki Newell kendisine cevap vermiş ve Wolpaw’ın ekibe döndüğünü resmen doğrulamış.

2004’ten beri Valve bünyesinde çalışan Wolpaw bu süre zarfında Half-Life: Episode One, Episode Two, Left 4 Dead, Portal ve Portal 2’nin senaristliğini yapmış bir isim. Kendisi Şubat 2017’de firmadan ayrılmış ve Psychonauts 2 için eski stüdyosu Double Fine’a dönmüştü.

Bildiğiniz gibi Valve kısa bir süre önce oyun yapımcılığına geri döndüğünü ve ufukta bizi bekleyen birkaç yapım olduğunu açıklamıştı. Bunlardan ilki de Artifact oldu. Görünüşe göre Newell eski yazarlarını bir bir toplamaya devam ediyor. Kim bilir, belki bir gün yanında “3” yazan bir Valve oyunu görmek de kısmet olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir