iPhone format atmak

Öncelikle anlatacağımız sistemin bütün iPhone modellerinde geçerli olduğunu söylemek istiyorum

iPhone’lara format atmak için öncelikle yedeğinizi almayı unutmayın. Yedeğinizi almak için elbette ya iTunes’tan ya da iCloud’dan faydalanmanız gerekiyor. Eğer iCloud’u aktif şekilde kullanıyorsanız zaten yedekleme işlemi yapmak için ayrıca bir şey yapmanıza gerek yok; zira iCloud her şeyi otomatik olarak yedekleyebiliyor. Ancak iCloud kullanmıyorsanız sık sı iTunes üzerinden bu yedekleme işlemini yapmanız gerekiyor. Bunun için öncelikle iTunes’u açın; ardından telefonunuzu ara kablo ile bilgisayara bağlayın. 70

Bilgisayara kabloyla bağladıktan sonra iPhone’un olduğu bölüme iTunes üzerinden girin. Zaten iTunes otomatik olarak cihazınızın yedeğini alacaktır; ancak aksi ihtimale karşılık siz de Şimdi Yedekle butonuna tıklayın. Yedekleme işlemi bittikten sonra bu işlemin hatasız bittiğine eminsek artık format atabiliriz. Format atmak için iTunes’a ihtiyacımız yok; iPhone’u açın, ardından Ayarlar>Genel>Sıfırla bölümüne gelin ve Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil butonuna dokunmanız yeterli. 

iPhone format atma sıfırlama reset

iPhone bu işlemin ardından kapanacak ve yeniden başlayana kadar birkaç dakika beklemeniz gerekecek. Bu sürenin sona ermesiyle artık sıfır bir iPhone’unuz olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir