Oppo devrim yaratacak kamera teknolojisini tanıttı

Geçtiğimiz günlerde resmi olarak ülkemize giriş yapan Oppo, devrimsel nitelikteki kamera teknolojisi ve parmak izi teknolojisini sonunda tanıttı. İşte, karşınızda mobil fotoğrafçılıkta yeni bir devri başlatacak olan, Oppo 10x Hibrit Yakınlaştırma teknolojisi!

Oppo 10x Hibrit Yakınlaştırma teknolojisini tanıttı!

Türkiye pazarına geçtiğimiz günlerde resmi olarak giriş yapan Çinli Oppo, son yıllarda akıllı telefon sektöründe bir hayli adından söz ettiriyor.

Bugün ise, geçtiğimiz günlerde müjdesini vermiş olduğu 10x Hibrit Yakınlaştırmateknolojisini resmi olarak duyuran Oppo, yeni bir devri başlatmaya geliyor.

Hatırlarsanız Oppo MWC 2017 kapsamında tanıttığı “5x Precision Optical Zoom” teknolojisini tanıtmıştı. Bu kamera teknolojisinde ciddi anlamda iyileştirmelere giden teknoloji devi, 2019 yılında ise kayıpsız 10x zoom teknolojisi ile bizleri karşılıyor.

“5x Precision Optical Zoom” teknolojini temel alarak geliştirilen 10x Hibrit Yakınlaştırmateknolojisi ile kullanıcılar, kayıpsız bir şekilde tam 10 lat yakınlaştırma yapabilecekler.

Periskop şeklinde çalışan bu sistemde çift kamera kurulumu tercih ediliyor. Ana kamera standart bir şekilde çalışırken ikinci kamera içinse 90 derecelik dik bir açıyla sistemin içerisindeki yerini alıyor.

Bu sistem ile birlikte 15.9- 159 mm aralığını kullanıcılara sunun teknoloji devi, bu kısımda hem yakınlaştırmayı hem de geniş açı özelliğini bir araya getirerek eşsiz bir deneyim vaat ediyor.

10x kayıpsız zoom teknolojisinin seri üretime hazır olduğunu da müjdeleyen Oppo, ayrıca MWC 2019‘da bu kamera teknolojisine sahip olan telefonlarını da tanıtacağına dair önemli ipuçları da verdi.

Böylelikle mobil fotoğrafçılık konusunda bambaşka bir devri başlatacak olan Oppo,d evrimsel nitelikteki 10x kayıpsız zoomteknolojisiyle rakiplerini geride bırakmayı hedefliyor.

Tam anlamıyla yeni kamera teknolojisi ile ilgili detaylı bilgileri paylaşmayan Oppo, MWC 2019‘da tanıtacağı F19 modeliyle birlikte bu teknolojisini detaylandıracağı da tahmin ediliyor.

Oppo’dan yepyeni parmak izi teknolojisi!

Tüm bunların haricinde teknoloji devi, devrimsel nitelikteki bir diğer teknolojisini daha resmiyete kavuşturdu.

Bu teknoloji ile birlikte ekranın her noktasında parmak izi okumayı mümkün hale getiren Oppo, görünen o ki 2019 yılında akıllı telefon kullanıcılarını bolca yeniliğe boğacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir